Facebook

Bobini baby

Bobini kids

Bobini fun

MENU

Porady eksperta

ZADAJ PYTANIE EKSPERTOWI

Zadawanie pytań jest dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Kąpanie niemowląt i małych dzieci: czego należy przestrzegać?

Nawet, jeśli chcielibyśmy te słodkie brudaski najchętniej myć pod prysznicem lub kąpać codziennie, nie powinno się tutaj przesadzać. Naturalnie mycie rąk po każdy pójściu do toalety i przed jedzeniem jest obowiązkowe. Również te miejsc ciała, gdzie jest mokro i wilgotno, jak np. pupa, pachy i stopy- powinny być codziennie myte. Jednakże w zupełności wystarczy, niemowlęta i małe dzieci kąpać dwa razy w tygodniu pięć do dziesięciu minut, ponieważ w przeciwnym wypadku zostanie zniszczona funkcja ochronna skóry: następuje utrata elastyczności, skóra staje się spierzchnięta, zaczerwieniona i zaczyna swędzić.

Dlaczego skóra u niemowląt i małych dzieci jest szczególnie wrażliwa? Czym różnie się ona w porównaniu ze skórą u dorosłych?

Skóra niemowląt zaraz po urodzeniu jest w porównaniu z dorosłymi do dziesięciokrotnie cieńsza niż u dorosłych i chroniona przez tzw. maź płodową. Jednak już za pierwszym myciem ta warstwa ochronna zostaje całkowicie usunięta. Ponieważ naturalna warstwa ochronna PH ciała dopiero się powoli buduje, delikatna i szczególnie wrażliwa skóra niemowląt i małych dzieci potrzebuje od tego momentu ochrony i pielęgnacji z zewnątrz.

A po myciu? Czego należy przestrzegać po pobycie maluchów w wannie?

Po kąpieli obowiązują zasady: szybko zawinąć w miękki ręcznik i starannie osuszyć. Aby zbytnio nie podrażniać skóry, lepiej osuszyć niż trzeć. Ważne jest, aby nie pozostawić żadnych wilgotnych miejsc. Przede wszystkim pachwiny, miejsca między palcami u nóg oraz małe fałdki tłuszczu powinny być dobrze osuszone, ponieważ w przeciwnym wypadku skóra w tych miejscach szybko ulega zaczerwienieniu i podrażnieniu. W przypadku lekko zaczerwienionej i wysuszonej skóry, po kąpieli  zaleca się natłuszczanie odpowiednią emulsją do ciała.

Jaka jest idealna temperatura do kąpieli dla niemowląt i małych dzieci?

W przypadku kąpieli dla niemowląt idealna temperatura wody powinna wynosić między 37 a 37,5 stopnia, aby maleństwo się nie sparzyło. Przy trochę większych dzieciach woda może być spokojnie troszkę cieplejsza. Tutaj nadaję się krótki test wierzchem dłoni: jeżeli temperatura wody jest przyjemna, to i latorośl może bez zastrzeżeń wejść do wanny. Jako pachnący dodatek do kąpieli nadają się nasze płyny do kąpieli Bobini, które tworzą błyszczące chmurki z piany.

NEWSLETTER
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych dla celów marketingowych, na otrzymywanie od GLOBAL COSMED GROUP S.A. informacji handlowych na warunkach określonych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (RODO). Oświadczam, że zapoznałem się z informacjami dotyczącymi przetwarzania przez Global Cosmed Group S. A. moich danych osobowych pod linkiem http://globalcosmed.eu/pl/rodo/
POLEĆ ZNAJOMEMU